Odzyskano skradzionego opla o wartości 180 tysięcy złotych

Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku ujawnili kolejny kradziony na terenie Niemiec samochód. Pojazd o zaparkowano pod hotelem w Słubicach.
Funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku skontrolowali w czwartek (27.08) stojący na parkingu przed słubickim hotelem pojazd marki Opel Insignia na niemieckich numerach rejestracyjnych. W trakcie oględzin pojazdu funkcjonariusze nabrali podejrzeń, że pojazd ten może pochodzić z kradzieży. W związku z tym dokonali sprawdzenia pojazdu po tablicach rejestracyjnych oraz sprawdzili w systemie informatycznym numer VIN nadwozia widoczny na podszybiu. Okazało się, że podejrzenia funkcjonariuszy były słuszne albowiem założone tablice rejestracyjne należały do innego pojazdu a zaparkowany opel o wartości 180 tysięcy złotych widniał w bazach danych jako skradziony tego samego dnia w Niemczech. Podczas przeszukania, w bagażniku ujawniono kolejne niemieckie tablice rejestracyjne należące do jeszcze innego opla, który również został zgłoszony jako kradziony.

Pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy i odholowany na parking strzeżony.
Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzić będzie Policja ze Słubic.

Od początku sierpnia funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału SG ujawnili 5 kradzionych aut o łącznej wartości 530 tysięcy złotych. 

/nadodrzanski.strazgraniczna.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *