Był poszukiwany – został zatrzymany. Okazało się, że w mieszkaniu miał blisko kilogram narkotyków

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie zatrzymali 34-latka poszukiwanego do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe. Za mężczyzną Sąd Okręgowy w Olsztynie wystawił list gończy. Z wiedzy jaką posiadali policjanci wynikało, że poszukiwany miał ukrywać się przed organami ścigania na terenie Olsztyna.
Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Olsztynie prowadzili poszukiwania, które doprowadzić miały do zatrzymania 34-letniego mężczyzny, za którym Sąd Okręgowy w Olsztynie wystawił list gończy. W trakcie wykonywania czynności służbowych, funkcjonariusze zauważyli osobę odpowiadającą rysopisowi poszukiwanego 34-latka. Mężczyzna został zatrzymany. Policjanci wiedząc, że wcześniej był on karany za przestępstwa narkotykowe, przeszukali jego mieszkanie. Zarówno w nim, jak i piwnicy policjanci zabezpieczyli blisko 400 gramów suszu roślinnego, ponad pół kilo białego proszku oraz 85 fiolek z zawartością bezbarwnej cieczy. Wstępne badania potwierdziły, że są to substancje odurzające jak i psychotropowe w postaci marihuany i amfetaminy.
34-latek trafił do policyjnej celi, z której zostanie doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia zasądzonej kary. Nie uniknie również odpowiedzialności za posiadanie środków odurzających i psychotropowych. Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozić może mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

(rj)/warminsko-mazurska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *