Miał mieć skradziony rower, wpadł na uprawie marihuany

Policjanci z Niska i funkcjonariusze służby celno-skarbowej z Rzeszowa ujawnili uprawę konopi indyjskich na terenie jednej z posesji w gminie Ulanów. Przeszukanie było związane z kradzieżą roweru. Jednośladu nie odnaleziono, ale w ogródku 29-latka funkcjonariusze znaleźli sadzonki marihuany.We wtorek po godz. 7, niżański policjant wspólnie z funkcjonariuszem służby celno-skarbowej z Rzeszowa i psem do wykrywania narkotyków weszli na teren jednej z posesji w gminie Ulanów. Na tej posesji miał przebywać mężczyzna, który mógł mieć związek z kradzieżą roweru.

Jednośladu na posesji nie było, jednak w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili  nielegalną uprawę konopi indyjskich. Wzdłuż ogrodzenia posesji, rosło 8 krzaków marihuany, a obok w plastikowej skrzynce były jeszcze 2 sadzonki. Pies do wykrywania narkotyków pochwycił jeszcze jeden trop. Ścięty i poporcjowany susz leżał w słoiku obok budynku gospodarczego. Wstępna próba wykazała, że jest to marihuana.

Policjanci ścieli i zabezpieczyli krzewy do ekspertyzy w celu stwierdzenia zawartości substancji zakazanych. 29-letni mężczyzna w trakcie przesłuchania przyznał się do zakupu nasion marihuany i uprawy roślin na własny użytek.

W sprawie trwają dalsze czynności.

podkarpacka.policja.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *