Łowcy cieni zatrzymali Piotra K. podejrzanego o udział w gangu o charakterze zbrojnym [FILM]

Policjanci CBŚP zatrzymali 53-letniego Piotra K. ps. „Piotrek”. Mężczyzna był poszukiwany dwoma Listami Gończymi wydanymi przez sądy w Warszawie. Pierwszy z nich został wydany w lutym 2016 roku. 53-latek był poszukiwany w celu tymczasowego aresztowania, a także jest podejrzany m.in. o udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz o popełnienie kolejnych przestępstw.

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji z grupy tzw. „łowców cieni” wspólnie z policjantami CBŚP z Olsztyna i z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie ustalali miejsce przebywania 53-letniego Piotra K., który był od niemal dwóch lat poszukiwany. W związku z licznymi sprawami, które toczą się w sądach mężczyźnie wystawiano wezwania, na które się nie stawiał. Sąd Okręgowy w Warszawie wydał więc za nim w lutym 2016 roku List Gończy do spraw m.in. kradzieży z włamaniem, rozboju, oszustwa i paserstwa. Kolejny List Gończy został wydany w 2017 roku w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.
W Prokuraturze Regionalnej w Gdańsku prowadzona była wobec mężczyzny sprawa, która została zawieszona i wszystko wskazuje na to, że niebawem zostanie wznowiona. Czynności w tym śledztwie wykonywali policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji z Olsztyna, a dotyczyły prania pieniędzy, oszustwa i wyłudzenia podatku VAT w związku z nielegalną dystrybucją oleju smarowego produkowanego w większości z oleju napędowego.

Po dokładnie przeprowadzonej analizie, zebraniu wielu informacji łowcy cieni znaleźli mężczyznę w jednym z mieszkań na warszawskiej Woli. Piotr K. nie stawiał oporu, był bardzo zaskoczony całą sytuacją, ponieważ nie spodziewał się zatrzymania.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *