Legniccy policjanci uratowali życie dwóm mężczyznom uwięzionym w płonącej kamienicy

 Policjanci z legnickiej komendy uratowali życie dwóm mężczyznom, których wynieśli z płonącej kamienicy, gdzie w jednym z mieszkań doszło do wybuchu butli z gazem.

Na zewnątrz budynku był widoczny ogień i dym, jednak funkcjonariusze wiedząc, że ktoś jest w środku, nie czekali ani chwili i natychmiast podjęli działania.
Do zdarzenia doszło 15 kwietnia br. około godziny 1 w nocy w jednej z kamienic na terenie Legnicy. Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego tamtejszej komendy miejskiej patrolując miasto otrzymali od dyżurnego informację o wybuchu butli gazowej. Znajdując się w pobliżu miejsca zdarzenia natychmiast się tam udali. Dojeżdżając policjanci zauważyli, że z jednego z mieszkań wydobywa się ogień i gęsty dym. Niezwłocznie wbiegli na klatkę schodową, gdzie panowało gęste zadymienie i rozpoczęli ewakuację wszystkich mieszkańców. Podczas sprawdzania pomieszczeń funkcjonariusze zauważyli, że w mieszkaniu na I piętrze, gdzie prawdopodobnie doszło do wybuchu butli z gazem, w środku znajduje się mężczyzna z licznymi obrażeniami ciała. Policjanci wynieśli 65-latka na zewnątrz.


Następnie wrócili do budynku sprawdzić, czy na pewno nikt nie został. Funkcjonariusze bez chwili wahania mimo „gryzącego” dymu, płomieni oraz dużej temperatury weszli ponownie do palącej się kamienicy. Na jednym z pięter zauważyli mężczyznę, który nie reagował na słowa policjantów o ewakuacji. Mężczyzna nie chciał opuścić swojego lokalu, był kompletnie zdezorientowany. Dlatego też funkcjonariusze ze względu na zagrożenie życia siłą wynieśli go z budynku.

Policjanci udzielili mężczyznom pierwszej pomocy przedmedycznej i po chwili przekazali przybyłej ekipie pogotowia ratunkowego. 65-latek z obrażeniami w postaci poparzeń ciała trafił do szpitala. Dzięki właściwej i szybkiej ocenie sytuacji oraz odwadze, ryzykując własne życie policjanci uchronili mieszkańców kamienicy przed tragedią.

kom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP w Legnicy
mł. asp. Iwona Król-Szymajda

 



Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *