KORUPCJA W URZĘDZIE! Policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika

Komunikaty dotyczące pracy Wydziału do walki z Korupcją nie są częste. Tym ciekawiej brzmią komunikaty dotyczące ich pracy. W tym przypadku sprawa dotyczy urzędników.Wydział do walki z Korupcją KWP w Bydgoszczy we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Bydgoszczy od marca tego roku prowadził śledztwo dotyczące nadużywania uprawnień służbowych przez osoby pełniące funkcje w Urzędzie Miasta i Gminy w Mroczy. Materiały zebrane przez policjantów i prokuratora wskazywały, że niektórzy pracownicy Urzędu   otrzymują premie, którymi muszą dzielić się z „szefem”. Pieniądze od nich miała zbierać osoba będąca w tym urzędzie skarbnikiem.
Kilka miesięcy zajęło zgromadzenie materiału dowodowego, z którego wynika, że proceder ten  mógł trwać przez 6 lat od 2012 do 2018 roku, a osiągnięte w ten sposób korzyści mogły wynieść ponad 80 tys. złotych.

W tym tygodniu policjanci zatrzymali burmistrza oraz skarbnika Urzędu i Gminy w Mroczy. Oboje usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. W piątek do sądu trafił prokuratorki wniosek o aresztowanie. Sąd zdecydował, że mężczyzna najbliższe 3 miesiące pozostanie w areszcie. Natomiast kobieta będzie objęta policyjnym dozorem. Ma również zakaz kontaktowania się ze świadkami.

Autor: mł. insp. Monika Chlebicz

Zobacz również …
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *