Policjant przeskakiwał płoty, by ugasić pożar

Nowosolski dzielnicowy – aspirant Adrian Łuczak – udowodnił, że w chwili zagrożenia nie ma przeszkód nie do pokonania. Nie zastanawiając się ani chwili ruszył z pomocą, przeskakując liczne ogrodzenia, aby jak najszybciej ugasić palące się kontenery, przyległe do budynku mieszkalnego. W chwili pożaru w domu znajdowała się nieświadoma niczego kobieta z dwojgiem wnucząt. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji policjanta nie doszło do tragedii.
W poniedziałek (7 grudnia) dzielnicowy aspirant Adrian Łuczak będąc na spotkaniu służbowym grupy roboczej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowym Miasteczku usłyszał wołanie o pomoc. Do budynku wbiegł mężczyzna, który oświadczył że pali się dom. Funkcjonariusz natychmiast wybiegł na zewnątrz i ruszył w kierunku wskazanego miejsca. Zaczął przeskakiwać przez płoty innych posesji, żeby jak najszybciej dotrzeć na miejsce pożaru. Okazało się, że paliły się kontenery na śmieci, które znajdowały się w bliskiej odległości budynku mieszkalnego. Policjant nie tracąc czasu przystąpił do akcji gaśniczej. Z domu wybiegła zdezorientowana kobieta, pytając mundurowego co robi na jej podwórku i dlaczego ma w rękach wiadro. W tym samym momencie zobaczyła i zrozumiała, co jest powodem obecności stróża prawa. Po wylaniu kilkudziesięciu litrów wody udało się zażegnać niebezpieczeństwo i ugasić pożar. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a dzięki szybkiej reakcji mundurowego nie doszło do tragedii. W mieszkaniu podczas pożaru przebywała niczego nieświadoma kobieta z dwojgiem swoich wnucząt. Po kilku minutach na miejsce przyjechała również Straż Pożarna, która podjęła swoje czynności.

Ta sytuacja pokazuje, że policjanci działają wielostronnie i są przygotowany na różne nieprzewidywalne sytuacje podczas pełnienia służby. Rozwaga, opanowanie i doświadczenie – takimi cechami wyróżnia się właśnie aspirant Adrian Łuczak – dzielnicowy z Nowego Miasteczka.

młodszy aspirant Renata Dąbrowicz-Kozłowska

Komenda Powiatowa Policji w Nowej Soli/lubuska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *