Kolejny kradziony samochód zatrzymany. Wartość zabezpieczonego Audi A6 RS oszacowano na 150 tys. euro.

W sobotni poranek funkcjonariusze Straży Granicznej ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Ludwigsdorfie przyczynili się do zatrzymania samochodu osobowego marki Audi A6 RS na belgijskich numerach rejestracyjnych, za którym prowadzony był pościg przez niemiecką Policję.
Funkcjonariusze Straży Granicznej włączyli się do prowadzonego przez Policję niemiecką pościgu na terenie Niemiec i wraz z funkcjonariuszami KAS doprowadzili do zatrzymaniu pojazdu marki Audi A 6 RS już na terytorium Polski.
Kierowcą pojazdu okazał się 30 – letni mieszkaniec powiatu bolesławieckiego. Po dokonanych sprawdzenia ustalono, kierowca nie jest właścicielem samochodu i że Audi skradzione zostało na terytorium Belgii. Następnie przez terytorium Niemiec miało dotrzeć do Polski. Nieświadomy niczego właściciel auta został od razu poinformowany o kradzieży i odnalezieniu jego własności. Wartość zabezpieczonego samochodu oszacowano na 150 tys. euro. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Zgorzelcu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *