Kolejna plantacja konopi indyjskich zlikwidowana

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Policjanci zabezpieczyli 136 krzaków konopi indyjskich oraz suszu roślinnego konopi o wadze 4,25 kilograma.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Choszcznie zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej, w trakcie wykonywania czynności służbowych na terenie Pełczyc zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich w różnych fazach rozwoju. W trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 4,25 kilograma suszu roślinnego i 136 krzaków konopi indyjskich. Policjanci zatrzymali w tej sprawie 34-letniego mieszkańca powiatu myśliborskiego.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutów uprawy konopi oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek Prokuratora zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

/choszczno.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *