Dwa wypadki w powiecie lubaczowskim – w jednym zginął pieszy

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków, do których doszło wczoraj w Cieszanowie i Narolu. W pierwszym rannych zostało 8 osób, w drugim zginął pieszy potrącony przez samochód.
Do pierwszego wypadku doszło przed godz. 14, na obwodnicy Cieszanowa. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem, 27-letni mieszkaniec Przemyśla, najechał na tył forda, którego kierowca, 36-letni mieszkaniec Warszawy, zatrzymał się zamierzając skręcić w lewo, na stację paliw. Siła uderzenia była tak duża, że osobowy ford został zepchnięty na przeciwległy pas i zderzył się z jadącą z naprzeciwka hondą, którą kierowała 53-letnia mieszkanka Przemyśla. W wyniku zdarzenia 8 osób trafiło do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.

Drugi wypadek miał miejsce po godz. 20, w Narolu, na ul. Warszawskiej, w okolicy stacji paliw, gdzie doszło do potrącenia pieszego przez samochód osobowy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się poza obszarem zabudowanym, po prawej stronie drogi, bez elementów odblaskowych i nagle bez żadnego sygnalizowania wszedł na jezdnię, bezpośrednio przed jadący samochód.
Kierowcy osobowego volkswagena, 68-letniemu mieszkańcowi Narola, nie udało się uniknąć zderzenia. Nieprzytomny pieszy został przewieziony do szpitala w Tomaszowie Lubelskim. Mimo wysiłków lekarzy, 35-letni mieszkaniec Narola zmarł. Kierujący był trzeźwy.

Trwa wyjaśnianie przyczyn i okoliczności tych zdarzeń.

mm/podkarpacka.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *