Kierowca pługopiaskarki miał niemal 2 promile. Został zatrzymany na wjeździe na trasę ekspresową S3

Gorzowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, który w pługopiaskarce miał zajmować się obsługą trasy ekspresowej S3. Świadkowie na stacji paliw widzieli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy wsiada do specjalistycznego pojazdu i rusza do pracy. Funkcjonariusze zatrzymali go na wjeździe na S3. W jego organizmie były niemal dwa promile alkoholu. Kierowca został zatrzymany, stracił prawo jazdy i po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty.
Gorzowscy policjanci otrzymali informacje o niepokojącej sytuacji w czwartek (14 stycznia) przed godziną 21. Świadkowie widzieli, jak prawdopodobnie nietrzeźwy mężczyzna był na stacji paliw w okolicach węzła Gorzów Północ, a następnie wsiadł do pługopiaskarki i odjechał w stronę centrum miasta. Chwilę później na miejscu był już patrol gorzowskich policjantów. Funkcjonariusze szybko namierzyli wskazany pojazd. Pługopiaskarkę zauważyli na wjeździe na drogę S3. Policjanci od razu zatrzymali kierowcę, by sprawdzić jego stan trzeźwości. Kiedy tylko drzwi od pojazdu się otworzyły byli niemal pewni, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości tylko to potwierdziło. 33-letni kierowca dużego, specjalistycznego auta kierował mając w organizmie niemal 2 promile alkoholu. Dzięki reakcji świadków i skutecznym działaniom policjantów mężczyzna został zatrzymany tuż przed wjazdem na trasę ekspresową, gdzie mogłoby dojść do tragedii.

Na miejscu pojawili się pracownicy firmy, którym przekazana została pługopiaskarka. Kierowca noc spędził w gorzowskiej komendzie. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Kiedy 33-letni obywatel Ukrainy wytrzeźwieje, usłyszy zarzuty kierowaniem w stanie nietrzeźwości.

podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz

Komenda Miejska Policji w Gorzowie Wielkopolskim/lubuska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *