Jechał drogą krajową “pod prąd”

W piątkowe popołudnie na drodze krajowej K-78 doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Jego sprawcą był 69- latek, który jechał swoim osobowym Oplem „ pod prąd”.

Wczoraj około godz. 16.15 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jędrzejowie otrzymał informację o zdarzeniu drogowym w miejscowości Prząsław.Na miejscu policjanci zastali uczestniczące w zdarzeniu dwa samochody osobowe. Jak ustalili mundurowi, 69 letni kierowca samochodu marki Peugeot wjechał z drogi powiatowej na trasę K-78 nie stosując się do znaku zakazu wjazdu, co  spowodowało, że poruszał się „ pod prąd”. W miejscowości Prząsław zderzył się czołowo z prawidłowo jadącym samochodem osobowym  marki Mazda, którym podróżowała kierująca 27 latka wraz z dwojgiem pasażerów- w tym półrocznym dzieckiem. Pomimo groźnie wyglądającego zdarzenia osoby w nim uczestniczące nie odniosły obrażeń. A dzięki zaangażowaniu jędrzejowskich mundurowych ruch nie było utrudnień w ruchu drogowym.


Mężczyzna w związku z rażącym naruszeniem przepisów ruchu drogowego oraz stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym dla poruszających się samochodem marki Mazda stracił prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne i bardzo niebezpieczne zachowanie odpowie teraz przed sądem.


Jędrzejowska Policja apeluje! Wsiadając za kierownicę pamiętajmy o tym, że nasze nieodpowiedzialne, niezgodne z prawem zachowanie na drodze,  może stać się przyczyną tragedii- nie tylko naszej, ale również innych uczestników ruchu drogowego.

Źródło: /swietokrzyska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *