JECHAŁ AUTEM PIJANY I BEZ UPRAWNIEŃ. ZOSTAŁ ZATRZYMANY PRZEZ BYDGOSKĄ “DROGÓWKĘ”

Zarzuty prowadzenia pojazdu pomimo cofniętych uprawnień, kierowania w stanie nietrzeźwości, kradzieży paliwa oraz kradzieży butów i odzieży ze szkoły usłyszał mieszkaniec Nakła nad Notecią, którego bydgoscy policjanci zatrzymali bezpośrednio po tym, jak jechał swoim autem pijąc piwo. Prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny.W miniony czwartek (14.03.2019) około godz. 13:40 uwagę policjantów z bydgoskiej „drogówki” zwrócił kierowca vw new beetle, który jechał ulicą Jagiellońską w Bydgoszczy pijąc piwo. Policjanci od razu zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna zaczął się nerwowo zachowywać i używać słów wulgarnych. Okazało się, że nie tylko nietrzeźwy kierował pojazdem (0,7 promila alkoholu w organizmie), ale również ma cofnięte uprawnienia do ich prowadzenia. 36-letni mieszkaniec Nakła nad Notecią został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Podczas zatrzymania przez patrol mężczyzna twierdził, że nie pierwszy raz jechał pomimo wcześniej spożytego piwa, a do tego bez uprawnień i dalej tak będzie robił.

Na uwagę zasługuje fakt, że mężczyzna odbywał już karę pozbawienia wolności za prowadzenie pojazdów w stanie nietrzeźwości. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna wielokrotnie jeździł swoim samochodem mimo cofnięcia uprawnień przez właściwy organ, a jednocześnie dokonywał kradzieży paliwa tankując na stacjach benzynowych na terenie Bydgoszczy i powiatów ościennych.

Opisując niechlubne poczynania 36–latka wspomnieć należy również jego wyczyn ze szkoły w Kruszynie (gm. Koronowo), gdzie z szatni ukradł dwie pary markowych butów sportowych oraz odzież sportową. Opublikowano wówczas nagranie z monitoringu szkoły. Dzięki informacjom uzyskanym od świadków, policjanci ustalili personalia sprawcy. Okazało się, że wspomniana kradzież to również „dzieło” mieszkańca Nakła nad Notecią.

Zgromadzony materiał w sprawie trafił do prokuratora. Ten po zapoznaniu się z nim zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny.

Autor: podkom. Lidia Kowalska/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *