„Ja wczoraj wieczorem wypiłem tylko 4 piwa…” – PIJANY KURSANT PRÓBOWAŁ ZDAĆ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY

„Ja wczoraj wieczorem wypiłem tylko 4 piwa…” – tak tłumaczył się policjantom 54-letni mieszkaniec Kędzierzyna, który próbował zdać egzamin na prawo jazdy. Po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna jest w stanie po użyciu alkoholu. Teraz kursantowi grozi kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj w Kędzierzynie – Koźlu podczas egzaminu na prawo jazdy. Do ośrodka egzaminacyjnego zgłosił się 54-letni mieszkaniec miasta. Mężczyzna chciał zdać egzamin na prawo jazdy. Egzaminator już na początku części praktycznej wyczuł od kursanta woń alkoholu. Wezwał na miejsce policyjny patrol.

Funkcjonariusze przebadali zdającego egzamin. Okazało się, że był on w stanie po użyciu alkoholu.


Jak ustalili policjanci 54-latek nigdy wcześniej nie miał prawa jazdy, a do egzaminu podchodził pierwszy raz. Niedoszły kierowca nie krył zdziwienia, że alkomat pokazał taki wynik. Tłumaczył się, że poprzedniego dnia wypił cztery piwa, ale rano czuł się już dobrze.

Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu grozi 54-latkowi kara aresztu, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.One thought on “„Ja wczoraj wieczorem wypiłem tylko 4 piwa…” – PIJANY KURSANT PRÓBOWAŁ ZDAĆ EGZAMIN NA PRAWO JAZDY

  • 8 lutego, 2018 at 5:35 pm
    Permalink

    Czym się różni badanie alkomatem od badania alkomierzem?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *