Domek letniskowy okazał się fabryką papierosów

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego OSG na gorącym uczynku zatrzymali trzech obywateli naszego kraju, którzy w letniskowym domku produkowali i magazynowali nielegalne papierosy.
Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w trakcie patrolu na terenie powiatu kętrzyńskiego zauważyli  trzech mężczyzn, którzy na terenie ośrodka wypoczynkowego ładowali do samochodu marki Renault jakieś kartony. Kiedy mężczyźni usiłowali wyjechać samochodem z terenu ośrodka, funkcjonariusze wezwali ich do zatrzymania pojazdu.

Kierujący autem 46-letni mieszkaniec powiatu kętrzyńskiego próbował uciec. Pościg trwał jednak krótko. W samochodzie znajdowały się nielegalne papierosy o wartości 28 tysięcy złotych. Funkcjonariusze skontrolowali także zajmowane przez mężczyznę pomieszczenia mieszkalne i garaż. Tak ukrytych było 220 tysięcy sztuk wyrobów tytoniowych bez akcyzy o wartości 155 tysięcy złotych 

Funkcjonariusze Straży Granicznej udali się z kolei do domku letniskowego. Tam zatrzymali dwóch pozostałych mężczyzn w wieku 28 i 30 lat oraz znaleźli krajankę tytoniową, maszynę i półprodukty do wyrobu nielegalnych papierosów, a także prawie 15 tysięcy sztuk gotowych wyrobów tytoniowych.Łącznie zabezpieczono prawie 275 tysięcy papierosów bez akcyzy oraz 48 kilogramów krajanki tytoniowej. Szacunkowa wartość ujawnionych towarów wynosi ponad 200 tys. zł. Na poczet przyszłych kar zabezpieczone zostały środki pieniężne w kwocie 127 160 zł.

zdj. Warmińsko-Mazurski OSG/strazgraniczna.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *