Dachowanie na DW 935 – apelujemy o ostrożność!

Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo jechał z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód dachował. I choć zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierowców – zdejmijcie nogę z gazu! Szczególnie teraz, kiedy zmienna pogoda utrudnia prowadzenie pojazdów.
Do zdarzenia doszło wczoraj około 13.40 w Rybniku na zjeździe z DW 935 w ulicę Wodzisławską. Policjanci ruchu drogowego rybnickiej komendy ustalili, że kierujący alfa romeo 23-letni mieszkaniec Żor, na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków jazdy, w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w plastikowe zapory, po czym jego samochód „dachował”. Kierujący był trzeźwy. Jego zdrowiu, a tym bardziej życiu, nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. Za spowodowanie kolizji drogowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Pierwsze przymrozki, szybko zapadający zmrok i zmienna pogoda utrudniają prowadzenie pojazdów. Pamiętajmy, aby w okresie jesienno-zimowym w sposób szczególny zadbać o swoje bezpieczeństwo, poprzez odpowiednie przygotowanie samochodu oraz zdjęcie nogi z gazu. Brak należytej ostrożności i wyobraźni może doprowadzić do bardzo niebezpiecznych zdarzeń.

/slaska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *