BODY WORLDS najbardziej kontrowersyjna wystawa świata już w Polsce [ZDJĘCIA, FILM]

Nic nie jest nam bliższe niż nasze własne ciało, ale o niczym innym,
co jest nam bliskie, nie wiemy tak mało, jak właśnie o ciele.
prof. Gunther von Hagens

BODY WORLDS – najliczniej odwiedzana wystawa świata po 6 latach powraca do Wrocławia! Już od 3 września 2021r., tylko przez 3 miesiące, w Hali IASE (przy Hali Stulecia, ul. Wystawowa 1)  można oglądać nową wystawę wynalazcy plastynacji prof. Gunthera von Hagens BODY WORLDS – VITAL.

Jest to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 50 milionów odwiedzających na całym świecie.


Ta liczba sprawia, że BODY WORLDS wyróżnia się w historii anatomii stając się najliczniej odwiedzaną wystawą wszech czasów! Zachwyca widzów już od ćwierć wieku wzbudzając ogromne emocje i zainteresowanie wszędzie tam, gdzie się pojawia.

Przed 6 laty we Wrocławiu prezentowana była wystawa BODY WORLDS z cyklu THE CYCLE OF LIFE – Zwiedzający mieli wtedy możliwość poznania zmian zachodzących w ludzkim ciele – od poczęcia, poprzez okres niemowlęcy, dzieciństwo, dojrzałość, aż po jesień życia. W tym roku widzowie zobaczą wystawę BODY WORLDS z cyklu VITAL, która inspiruje do życia z zachowaniem witalności oraz pełni sił. Umożliwia odwiedzającym odkrywanie ludzkiej anatomii, fizjologii jak i zdrowia.

Na wystawie znajduje się ponad 150 prawdziwych eksponatów ludzkich ciał, które przedstawiają potencjał ludzkiego ciała w ruchu, jego anatomiczną formę oraz złożoność funkcji. Zobaczymy jak dokładnie działa ludzkie ciało, gdy jest zdrowe i poznamy sposoby zwalczania zagrażających życiu chorób. Wystawa inspiruje ludzi w każdym wieku do dbania o siebie i swoją kondycję.


W tym celu przedstawiono obok siebie narządy zdrowe oraz chore, dzięki czemu odwiedzający widzą, jak styl życia wpływa na organizm np. jak palenie wpływa na płuca a cukier, złe tłuszcze czy sól przyśpieszą procesy starzenia znacznie zwiększając ryzyko wielu przewlekłych chorób.

Bilety dostępne na:
www.bodyworlds.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *