BARDZO PIĘKNE I NIETYPOWE KONTROLE W DNIU BEZPIECZNEGO KIEROWCY

25 lipca obchodzimy “Dzień Bezpiecznego Kierowcy”. Tradycyjnie tego dnia policjanci włączają się w szereg akcji profilaktycznych, podczas których zwracają uwagę na właściwe zachowania na drodze, przestrzeganie przepisów prawa, tolerancję i kulturę jazdy. W akcję organizowaną przez mundurowych z KWP w Lublinie włączyły się najpiękniejsze kobiety Lubelszczyzny – Maria Łuszczak- Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk- I Vicemiss Lubelszczyzny 2018, Finalistka Miss Polski 2018.


25 lipca obchodzony jest “Dzień Bezpiecznego Kierowcy”.  Policjanci ruchu drogowego w całym województwie prowadzą dzisiaj działania profilaktyczne, których adresatami są właśnie kierujący. Trzeźwość, przestrzeganie przepisów, zrozumienie dla innych użytkowników, kultura jazdy i szacunek to wszystko przekłada się na bezpieczeństwo na naszych drogach. Niech ten Dzień będzie także dla wszystkich okazją do refleksji i zastanowienia się czy swoim zachowaniem na drodze nie powodujemy zagrożenia dla siebie i innych.


W działania lubelskich policjantów włączyły się dzisiaj najpiękniejsze kobiety Lubelszczyzny – Maria Łuszczak – Miss Lubelszczyzny Nastolatek 2018 oraz Karolina Wojtiuk – I Vicemiss Lubelszczyzny 2018, Finalistka Miss Polski 2018. Podczas prowadzonych kontroli przez policjantów Panie wręczały kierującym jednorazowe alkotesty.

Przy tej okazji przypominamy! Na drodze jest miejsce dla wszystkich. Podczas podroży kierowcy powinni pamiętać o ostrożności, cierpliwości i dostosowaniu prędkości jazdy do warunków drogowych. Pamiętajmy także o tym, że im większy ruch na drodze tym większe prawdopodobieństwo zaistnienia wypadku drogowego. Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa. Wyruszając w drogę pamiętajmy, że należy być wypoczętym i trzeźwym oraz sprawdzić stan techniczny pojazdu.


W ciągu minionych sześciu miesięcy bieżącego roku na drogach Lubelszczyzny doszło do 1239 wypadków, w których 157 osób poniosło śmierć a 1429 odniosło obrażenia. Sami kierujący będący pod działaniem alkoholu spowodowali 112 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 133 zostało rannych.

Źródło: lubelska.policja.gov.pl


Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.


One thought on “BARDZO PIĘKNE I NIETYPOWE KONTROLE W DNIU BEZPIECZNEGO KIEROWCY

  • 27 marca, 2019 at 10:40 pm
    Permalink

    Właśnie trochę mało czas. Pewnie jak wspomniałeś warto poświęcić czas ma optymalizację strony. To chyba największe efekty przynosi. Gdzie najlepiej dobrych fraz szukać?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *