Auto pełne kłopotów

Policjanci z Zespołu Ruchu Drogowego z buskiej komendy zatrzymali wczoraj do kontroli sprawcę wykroczenia. 29 – letni kierujący pojazdem marki Audi przekroczył dopuszczalną prędkość o 57 km/h w obszarze zabudowanym.Mundurowi zatrzymali mężczyźnie za to prawo jazdy na okres 3 miesięcy. W trakcie odczytu wskazań drogomierza okazało się, że „brakuje” około 50 tysięcy przejechanych kilometrów. Decyzją prokuratora pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu.

Niepomyślnie dla 29 – letniego mieszkańca powiatu pińczowskiego zakończyło się wczorajsze spotkanie z funkcjonariuszami buskiej drogówki. Kierujący pojazdem marki Audi został w podbuskiej miejscowości zatrzymany do kontroli drogowej. Powodem było przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 57 km/h w obszarze zabudowanym. Za powyższe wykroczenie policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawdzili także stan wskazań drogomierza. Ten w dniu kontroli wskazywał o około 50 tysięcy kilometrów mniej niż na początku stycznia podczas badania technicznego. 29 – latek tłumaczył, że wymienił drogomierz, ale nikomu tego faktu nie zgłosił. Decyzją prokuratora auto zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.


     

Kierowco zdejmij nogę z gazu.

Przypominamy!

Kierującemu, który porusza się pojazdem w terenie zabudowanym, przekraczając dozwolona prędkość powyżej 50 km/h, zatrzymywane jest prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Kto zmienia wskazanie drogomierza pojazdu mechanicznego lub ingeruje w prawidłowość jego pomiaru, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.  Tej samej karze podlega, kto zleca innej osobie wykonanie tego czynu.

Opr. TP

Źródło: KPP w Busku – ZdrojuZobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *