Areszt dla 55-latki

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 55-letniej kobiecie, która zajmowała się profesjonalną uprawą konopi indyjskich. Podczas przeszukania zabezpieczono między innymi 93 krzewy, wentylatory, nagrzewnice oraz chemiczne środki ochrony roślin. Kryminalni z Piaseczna ujawnili również niemal 420 gramów marihuany. Najbliższe trzy miesiące spędzi ona teraz w areszcie śledczym.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Piaseczna, w ramach działań skierowanych przeciwko przestępczości narkotykowej, zatrzymali 55-letnią kobietę. Do jej zatrzymania doszło na terenie gminy Piaseczno, gdzie zostało znalezione opakowanie ze znaczną ilością marihuany. Dalsze czynności policjanci przeprowadzili nieopodal miejscowości Nieporęt, gdzie jak ustalili mundurowi, kobieta posiadała dom.

Podczas przeszukania w jednym z pomieszczeń kryminalni ujawnili profesjonalną plantację konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczono 93 rośliny, znajdujące się na różnym etapie wzrostu. Namioty były wyposażone w ogrzewanie i wentylację. O stan plantacji dbały licznie zgromadzone środki ochrony roślin.

Także i tutaj został zabezpieczony susz marihuany. Łącznie 420 gramów.

Kobieta trafiła do policyjnej celi, a zgromadzony materiał dowodowy przedstawiony został prokuratorowi wraz z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego sąd się przychylił. Jeszcze dziś zostanie ona osadzona w jednym z aresztów śledczych.

Przestępstwo, którego się dopuściła zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

nadkom. Jarosław Sawicki/ea/kpppiaseczno.policja.waw.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *