10 cudzoziemców zobowiązano do opuszczenia naszego kraju

Potwierdzeniem skuteczności działań realizowanych przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG jest zatrzymanie i zobowiązanie do opuszczenia naszego kraju 10 cudzoziemców, którzy złamali obowiązujące ich przepisy.Podczas kontroli legalności pobytu przeprowadzonych w przeciągu dwóch ostatnich dni przez funkcjonariuszy z Placówek Nadodrzańskiego Oddziału SG zatrzymany obywatel Ukrainy, którego cel i warunki pobytu nie były zgodne z deklarowanymi. Cudzoziemiec posiadał wizę w celu podjęcia pracy w Polsce, a w rzeczywistości wykorzystał ją, aby wyjechać do innego kraju UE. W związku z powyższym posiadana przez niego wiza została unieważniona.


W wyniku kontroli legalności pobytu zatrzymano także 4 obywateli Ukrainy, 1 obywatela Brazylii, Gruzji, Rosji, Turcji oraz Chin, gdyż obcokrajowcy przeterminowali swój pobyt na terytorium państw Schengen bądź nie posiadali dokumentów pobytowych, które pozwoliłyby im przebywać legalnie na terytorium naszego kraju.

Wszyscy cudzoziemcy, otrzymali decyzje zobowiązujące ich do powrotu oraz określające czasowy zakaz wjazdu na terytorium naszego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *