ZATRZYMANY ZA DOPROWADZENIE 14-LATKI DO PODDANIA SIĘ INNEJ CZYNNOŚCI SEKSUALNEJ

Policjanci z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami z V komisariatu zatrzymali 24-letniego mieszkańca województwa małopolskiego. Mężczyzna kontaktując się z 14-latką poprzez media społecznościowe, doprowadził ją do poddania się innej czynności seksualnej. Zatrzymany usłyszał zarzuty w recydywie. Na wniosek śledczych trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.
Realizacja sprawy była efektem pracy operacyjnej policjantów z Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 24-latek poznał 14-letnią mieszkankę Lublina na jednym z portali internetowych. Bardzo szybko ich znajomość przeniosła do komunikatora, gdzie nawiązywali połączenia wideo. Jak wynika z materiałów sprawy, mężczyzna podczas rozmów wideo doprowadził 14-latkę do wykonania innej czynności seksualnej. Dodatkowo ustalono, że w pamięci swoich urządzeń elektronicznych może posiadać treści pornograficzne z udziałem małoletniej.

24-latek został zatrzymany pod Krakowem przez policjantów z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością oraz z V komisariatu w Lublinie. Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt elektroniczny, który zostanie teraz dokładnie sprawdzony.
Mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej Lublin-Północ, gdzie usłyszał dwa zarzuty. Podejrzany za swoje czyny odpowiadał będzie w warunkach recydywy. Jak się okazało w przeszłości był już karany za kontakty seksualne z nieletnią. Na wniosek śledczych 24-latek został tymczasowo aresztowany przez sąd na okres 3 miesięcy. Sprawa jest rozwojowa.

Za te przestępstwa może mu grozić do 18 lat więzienia.

komisarz Kamil Gołębiowski/lubelska.policja.gov.pl
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *