Odzyskano kradzione BMW o wartości ponad 222 tysięcy złotych

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry odzyskali luksusowe BMW X3, skradzione na terytorium Niemiec. Autem kierował mężczyzna z cofniętym bezterminowo uprawnieniami do kierowania pojazdami mechanicznymi.


W sobotni poranek funkcjonariusze Straży Granicznej z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli na DK-32 samochód osobowy marki BMW X3 na niemieckich numerach rejestracyjnych. Po sprawdzeniu w dostępnych bazach danych okazało się, że auto kilka godzin wcześniej zostało skradzione w Niemczech.


Funkcjonariusze SG podczas legitymowania 33-letniego kierowcy – mieszkańca powiatu Żarskiego ustalili także, że mężczyźnie trzy lata temu sąd bezterminowo cofnął uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za złamanie orzeczonego przez sąd zakazu mężczyzna ten może liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

Natomiast dalsze ustalenia w sprawie kradzieży BMW X3 o szacunkowej wartości ponad 222 tysięcy złotych prowadzić będzie gubińska Policja.

Od początku 2020 roku funkcjonariusze Straży Granicznej pełniący służbę na terenie województwa lubuskiego odzyskali 22 kradzione pojazdy o wartości 2 644 500 złotych.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *