Zatrzymany kolejny członek zorganizowanej grupy przestępczej

Funkcjonariusze ze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej, która organizowała nielegalne przekraczanie granicy cudzoziemcom pochodzącym z krajów arabskich.
Zatrzymany to 49-letni mieszkaniec Krakowa. Mężczyzna zajmował się werbowaniem kierowców oraz wyszukiwaniem pojazdów, którymi byli przewożeni nielegalni migranci. Transport cudzoziemców odbywał się tzw. szlakiem bałkańskim do Polski i następnie w głąb Europy Zachodniej.
Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest od 2016 roku przez funkcjonariuszy z Wydziału Operacyjno-Śledczego Śląskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.Zatrzymano już jedenastu podejrzanych. W stosunku do głównego organizatora tej grupy przestępczej zastosowany został areszt tymczasowy, a wobec pozostałych członków grupy wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym wysokie poręczenia majątkowe.

zdj. Śląski OSG
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *