Zatrzymany 30-letni sprawca kradzieży 250 litrów paliwa

 

Zgorzeleccy policjanci z pionu prewencji zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kradł paliwo bezpośrednio ze zbiornika pojazdu ciężarowego. Pojazd zaparkowany był na parkingu przy jednym z marketów. Podejrzany został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy, gdzie usłyszał zarzut włamania do zbiornika i kradzieży paliwa w ilości 250 litrów. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu podczas patrolowania parkingu przy jednym ze zgorzeleckich marketów zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Po chwili okazało się, że 30-latek wykorzystując sklepowe wózki przewoził beczki z paliwem, które chował do swojego samochodu. Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że paliwo zostało spuszczone z baku jednego z pojazdów ciężarowych znajdujących się na tym parkingu. Obudzony przez funkcjonariuszy kierowca był bardzo zdziwiony i zaskoczony całą sytuacją.


W toku dalszych czynności ustalono, że zatrzymany mieszkaniec powiatu zgorzeleckiego włamał się do zbiornika z paliwem i ukradł 250 litrów oleju napędowego. Paliwo zostało przekazane kierowcy, a podejrzany został zatrzymany i przewieziony do zgorzeleckiej komendy.30-latek usłyszał już zarzut włamania do zbiornika i kradzieży paliwa. Teraz za popełniony czyn grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu
mł. asp. Agnieszka Goguł

asp. szt. Wojciech Jabłoński

Źródło: /dolnoslaska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *