Wyrwał szpitalne kraty okienne i sprzedał je na złomie

W ręce ozimskich policjantów wpadł 39-latek podejrzany o kradzież metalowej konstrukcji. Mężczyzna miał wyrwać kratownicę okienną i zniszczyć elewację szpitala. W ten sposób miał spowodować straty na kwotę blisko 3 000 złotych na szkodę szpitala.


Kryminalni odzyskali ukradzione mienie, a mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży i zniszczenia mienia. Przestępstw tych miał dopuścić się w warunkach recydywy, dlatego grozi mu do 7,5 roku wiezienia.

18 lutego policjanci z Ozimka otrzymali nietypowe zgłoszenie. Z zawiadomienia wynikało, że ktoś wyrwał z elewacji budynku szpitalnego metalową kratownicę okienną i ją ukradł.  Policjanci na miejscu przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Już po kilkunastu godzinach kryminalni powiązali z popełnionym przestępstwem 39-letniego mieszkańca gminy. Policjanci ustalili też, że ukradzioną konstrukcję podejrzewany sprzedał na miejscowym skupie złomu.


Mężczyzna został zatrzymany już następnego dnia. 39-latek usłyszał zarzuty kradzieży i uszkodzenia mienia. Przestępstw tych dopuścił się w warunkach recydywy, dlatego też grozi mu do 7,5 roku więzienia. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie i przekazali je szpitalowi.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *