Wypadek śmiertelny z udziałem VW Transportera

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze wojewódzkiej nr 541 prowadzącej do Lidzbarka od strony miejscowości Nowy Zieluń. W wyniku uderzenia w drzewo przez kierującego VW Transporterem jedna osoba poniosła śmierć, a trzy inne przetransportowano do szpitali. Na miejscu czynności prowadziły służby ratunkowe wraz z Policją pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Działdowie.
W czwartek (28.01.2021r.) około godziny 13.00 na trasie Nowy Zieluń – Lidzbark w powiecie działdowskim na drodze wojewódzkiej nr 541 doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu dostawczego. Kierujący pojazdem marki VW Transporter, mieszkaniec gminy Lubowidz na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu prawą stroną, a następnie lewym bokiem uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowały się cztery osoby, w tym dwie kobiety i dwóch mężczyzn. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 42-letnia mieszkanka gminy Lubowidz. 22-letni kierowca, mieszkaniec gminy Lubowidz, w stanie krytycznym został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Pozostałe dwie osoby, 45-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna, mieszkańcy gminy Lidzbark, również zostali przetransportowani przez załogi pogotowia do szpitali w Działdowie i Żurominie. Na miejscu pracowali strażacy, policjanci i służby medyczne. Nadzór nad działaniami pełnił Prokurator Rejonowy z Działdowa. Droga w miejscu zdarzenia była oblodzona. Dalsze czynności dotyczące tego zdarzenia prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Lidzbarku.

(jn/kh)//warminsko-mazurska.policja.gov.pl/

One thought on “Wypadek śmiertelny z udziałem VW Transportera

  • 30 stycznia, 2021 at 1:47 pm
    Permalink

    Już same zdjęcia jezdni pokazują, jakie tam panowały warunki. Tu już nawet nie trzeba było jechać 120 km/h żeby doszło do tragedii.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *