Uwaga! NIE ŻYJE ZAGINIONY 13-LETNI FILIP. WCIĄŻ TRWAJĄ POSZUKIWANIA DRUGIEGO Z CHŁOPCÓW

Potwierdza się najczarniejszy scenariusz. Nad ranem wyłowiono z Odry ciało zaginionego Filipa. Tożsamość 13-latka została potwierdzona przez rodzinę, która została otoczona opieką ze strony Lubuskiej Policji.

 
 
Nadal jednak trwają intensywne działania, aby odnaleźć starszego z chłopców.
Od poniedziałku (10 maja) lubuscy policjanci wspólnie ze strażakami, żołnierzami i mieszkańcami prowadzą intensywne poszukiwania dwóch kilkunastoletnich chłopców, którzy tego samego dnia wyszli z domu i nie było z nimi żadnego kontaktu. Niestety, w piątkowy poranek (14 maja) lubuscy policjanci zostali poinformowani o znalezieniu ciała, które miało znajdować się w Odrze. Na miejscu przeprowadzono czynności procesowe – oględziny miejsca zdarzenia, oględziny zwłok – oraz zabezpieczono wszelkie ślady kryminalistyczne. Działania były nadzorowane przez pracującego również na miejscu zdarzenia prokuratora. Czynności identyfikacyjne potwierdziły, że ujawnione zwłoki należą do 13-letniego Filipa, którego od kilku dni poszukiwali funkcjonariusze. Rodzina chłopca została otoczona opieką policyjnego psychologa.
Niezależnie od tego tragicznego zdarzenia, wciąż trwają intensywne poszukiwania drugiego z chłopców – 15-letniego Marka Gawryszaka. Ponad 200 policjantów, strażaków, żołnierzy, ale również mieszkańców okolicznych miejscowości nie ustaje w poszukiwaniach za chłopcem. Prowadzone są one z ziemi, wody i powietrza. Wciąż przeszukiwane są tereny zielone, lasy, pola oraz wody Odry. Od początku działań funkcjonariusze wspomagani są specjalistycznym sprzętem w postaci sonarów, łodzi motorowych, poduszkowca, dronów czy śmigłowców policyjnych. Cały czas pracują przewodnicy wraz z psami tropiącymi. W pobliżu znajdują się także akweny, które są sprawdzane przez płetwonurków i specjalne grupy poszukiwawcze straży pożarnej.
Wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje o zaginionym Marku Gawryszaku proszone są o kontakt z najbliższą jednostką Policji, pod numerem alarmowym 112 lub numerami: 47 795 64 11 i 47 795 24 11.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *