Uwaga ! Bestialskie pobicie psa – Policja poszukuje świadków [DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

Zielonogórscy policjanci interweniowali wczoraj w Przytoku na ul.Lawendowej. Jeden z mieszkańców około godziny 13.00 znalazł w krzakach pobitego psa. Patrol policji odwiózł ranne zwierzę do lecznicy. KMP w Zielonej Górze prosi o pilny kontakt świadków zdarzenia.Wczoraj (22.01) około godziny 13.00 mieszkaniec Przytoku usłyszał na ul.Lawendowej skowyt psa. Poszedł w kierunku tego odgłosu i po chwili w krzakach znalazł skatowanego małego kundelka, a obok zakrwawiony drewniany kołek. Zadzwonił na numer alarmowy KMP w Zielonej Górze.

Patrol policji, który przyjechał na miejsce po uzyskaniu niezbędnych informacji odwiózł psa do lecznicy dla zwierząt. Pies miał widoczne rany na głowie i nie był w stanie poruszać się na własnych łapach. Na miejsce przyjechała również grupa dochodzeniowo-śledcza.


W Wydziale dw. z Przestępczością Gospodarczą wszczęte zostanie postępowanie w sprawie znęcania się nad zwierzętami z art. 35 ust. 1a w związku z art. 6 ust 1 Ustawy o ochronie zwierząt. Wszystkie osoby, które mogą udzielić informacji na temat tego zdarzenia prosimy o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Zielonej Górze pod numerem telefonu 68 4762224 lub 68 4762200 (sekretariat).
/lubuska.policja.gov.plDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *