Tragiczny wypadek! Nie żyje dwóch młodych mężczyzn. W aucie osobowym podróżowało 5 osób.

25 stycznia 2020 r. w miejscowości Bilcza gm. Morawica na drodze krajowej nr 73 doszło do tragicznego w skutkach wypadku dwóch samochodów: osobowego Seata oraz dostawczego Renault.


W chwili przybycia na miejsce zdarzenia jednostek ochrony przeciwpożarowej samochód dostawczy znajdował się na jezdni – podróżował nim sam kierowca który nie doznał żadnych poważnych obrażeń natomiast samochód osobowy którym podróżowało 5 osób, znajdował się na nowo wybudowanym – niedopuszczonym do ruchu pasie jezdni. 

Działania straży pożarnej polegały na wsparciu ratowników pogotowia ratunkowego w medycznych działaniach ratowniczych poprzez pomoc w reanimacji dwóch osób poszkodowanych z samochodu osobowego, ułożeniu ich na desce ortopedycznej i transporcie do karetki, gdzie kontynuowana była reanimacja.


Pozostałym osobom poszkodowanym zostały założone kołnierze ortopedyczne, opatrzono im rany głowy i udzielono wsparcia psychicznego. Osoby te, po przebadaniu przez pogotowie ratunkowe zostały zabrane do szpitala. Kierowca samochodu dostawczego Renault pozostał na miejscu zdarzenia.

W tym samym czasie strażacy odłączyli akumulatory w uszkodzonych pojazdach oraz zakręcili zawór przy butli LPG w samochodzie osobowym. Niestety dwóch młodych mężczyzn mimo usilnych starań strażaków i załogi pogotowia ratunkowego nie przeżyło wypadku.

Dalsze działania straży pożarnej polegały na usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych, oświetleniu terenu akcji i kierowaniu ruchem drogowym.

W działaniach trwających ponad 4 godziny udział brało 6 zastępów straży pożarnej.

Opracował: mł. kpt. Marcin Pastuszka
Zdjęcia: Archiwum KM PSP KielceZobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *