Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym

Policjanci z Człuchowa wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło przedwczoraj na przejeździe kolejowym w Biskupnicy w gminie Człuchów. Szynobus relacji Chojnice – Słupsk zderzył się na niestrzeżonym przejeździe kolejowym z osobowym citroenem.


W wyniku zderzenia zmarła kierująca osobówką 56-letnia mieszkanka powiatu człuchowskiego. Policjanci ustalają szczegóły wypadku.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci z Człuchowa otrzymali informację o zderzeniu szunobusu relacji Chojnice – Szczecinek – Słupsk z samochodem osobowym na przejeździe kolejowym w Biskupnicy. Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani funkcjonariusze oraz służby ratownicze.


Policjanci pracujący na miejscu wypadku wstępnie ustalili, że 56-letna kobieta kierująca citroenem nie upewniła się, co do możliwości bezpiecznego wjazdu na niestrzeżony przejazd kolejowy i doprowadziła do zderzenia z szynobusem.

Po zderzeniu pojazdów, samochód osobowy został przepchany ponad 150 metrów po torowisku przez szynobus. W wyniku zderzenia i poniesionych obrażeń, zmarła kierująca samochodem osobowym 56-letnia mieszkanka powiatu człuchowskiego. Obsłudze szynobusu i 37 pasażerom nic się nie stało.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia, przesłuchali świadków oraz przeprowadzili oględziny. Aktualnie ustalają przyczynę i szczegóły wypadku.Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *