Tragiczny pożar w Wydminach

19 marca 2020 o godzinie 01:17 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Giżycku przyjął zgłoszenie o pożarze domku letniskowego w Wydminach. W zdarzeniu tym życie straciło dwoje mężczyzn.
Po10 minutach od przyjęcia zgłoszenia na miejscu zdarzenia były już pierwsze zastępy gaśnicze, które zastały na miejscu rozwinięty pożar tarasu oraz części pomieszczeń wewnątrz budynku.


W pobliżu zdarzenia znajdowały się dwie osoby, które zdołały samodzielnie się ewakuować przez jedno z okien, przekazały one również informację o kolejnych osobach znajdujących się wewnątrz, jak również o prawdopodobnym miejscu ich przebywania oraz rozkładzie pomieszczeń, co zapewni szybkie odnalezienie poszkodowanych. Działania strażaków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów gaśniczych w natarciu na powierzchnię pożaru, oraz przeszukaniu pomieszczeń, które utrudniał gęsty zalegający wewnątrz dym. Pierwszego mężczyznę odnaleziono na parterze w stanie pozwalającym na odstąpienie od czynności ratowniczych, kolejna osoba odnaleziona na poddaszu została ewakuowana na zewnątrz jednak pomimo prowadzonej reanimacji nie odzyskała ona czynności życiowych. Działania trwały ok. 4 godzin, na miejsce przybyli również Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i Prokuratura która ustala okoliczności zdarzenia.

/straz.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *