Tragiczne wypadki z udziałem pieszych

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznych w skutkach wypadków drogowych, do których doszło wczoraj w powiecie łęczyńskim i włodawskim. W miejscowości Bekiesza kierujący oplem potrącił idącego prawą stroną jezdni 39 – latka. Mężczyzna w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Z kolei w powiecie włodawskim na prostym nieoświetlonym odcinku drogi 63-latek najechał fordem na leżącego na jezdni mężczyznę. Mieszkaniec gminy Wola Uhruska poniósł śmierć na miejscu.
Do jednego z wypadków doszło wczoraj około godz. 18.00 w miejscowości Bekiesza gm. Cyców. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 38–letni mieszkaniec  gm. Cyców, kierujący pojazdem marki Opel Vectra potrącił 39–letniego pieszego mieszkańca tej samej gminy. Pieszy nie posiadał elementów odblaskowych, poruszał się prawą stroną jezdni poza terenem zabudowanym. Prawdopodobnie przewrócił się bezpośrednio przed jadącym pojazdem.  Niestety pomimo podjętej akcji reanimacyjnej mężczyzna zmarł na miejscu. Ciało zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji zwłok.

Kierujący oplem był trzeźwy. Został również przebadany testerem narkotykowym, który nie wykazał w jego organizmie obecności narkotyków. Od kierującego pobrano krew do badań. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładnie okoliczności tego tragicznego w skutkach zdarzenia.

Do kolejnego wypadku doszło w powiecie włodawskim w Macoszynie Małym. Wczoraj około godziny 21:30 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało że  w miejscowości Macoszyn Mały doszło do śmiertelnego wypadku. Policjanci zostali skierowani na miejsce i ustalili wstępnie, że na prostym nieoświetlonym odcinku drogi  doszło do najechania na leżącego na jezdni mężczyznę przez 63-letniego kierującego fordem B-Max. 44-latek z gminy Wola Uhruska poniósł śmierć na miejscu. Kierujący fordem był trzeźwy.Do zdarzenia doszło w terenie zabudowanym, w miejscu gdzie jezdnia nie była oświetlona. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Decyzją prokuratora ciało zostało zabezpieczone do dalszych badań. Trwa ustalanie okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności, przestrzeganie podstawowych zasad poruszania się po drogach oraz o noszenie elementów odblaskowych przez pieszych. Pamiętajmy odblaski dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

aspirant Magdalena Krasna

Sierżant sztabowy Elwira Tadyniewicz/lubelska.policja.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *