Straż Graniczna zatrzymała poszukiwanego za udział w zorganizowanej grupie przestępczej

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach zatrzymali poszukiwanego przez polskie organy ścigania mieszkańca Krakowa. Poszukiwany mężczyzna próbował oszukać funkcjonariuszy SG podając podczas kontroli dane innej osoby.Dzisiaj, podczas kontroli autokaru relacji Berlin -Wrocław, na drodze krajowej nr 18, funkcjonariusze SG postanowili wylegitymować mężczyznę, jednak okazało się, że nie posiada on przy sobie żadnych dokumentów. Funkcjonariusze podczas kontroli osoby zorientowali się, że podawane przez obywatela naszego kraju dane są nieprawdziwe i usiłuje on wprowadzić ich w błąd co do swojej prawdziwej tożsamości. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas weryfikacji danych osoby, okazało się, że 29-latek jest mieszkańcem Krakowa, poszukiwanym przez polskie organy ścigania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która dokonywała przestępstw narkotykowych.


Najbliższe 3 lata spędzi za kratami. Za umyślne wprowadzanie w błąd funkcjonariuszy SG, co do własnej tożsamości, ukarany został mandatem karnym w wysokości 500 zł. Mężczyzna przewieziony został do Aresztu Śledczego w Lubsku.

W tym tygodniu jest to 12 osoba zatrzymana przez funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej, która poszukiwana była przez polskie organy ścigania lub wymiar sprawiedliwości.
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *