Podejrzani o kradzieże sklepowe zatrzymani – ukradli m. in. 130 kg maku

Blisko 130 kg maku oraz inne rzeczy ukradli ze sklepów dwaj mężczyźni zatrzymani przez wrocławskich policjantów. Jeden z nich pracował w miejscu, gdzie doszło do przestępstw. Straty jakie spowodowali sprawcy szacowane są na kilka tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat więzienia.
Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo–Interwencyjnego Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzieże sklepowe. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy Wrocławia w wieku 28 i 33 lat. Jak ustalili policjanci mężczyźni wykorzystali fakt, iż jeden z nich był zatrudniony w sklepie. Ponadto ustalono, iż kradzieże miały miejsce również w jednym z podwrocławskich sklepów tej samej sieci. Sprawcy wspólnie przez kilka ostatnich miesięcy kradli mienie, a ich łupem padły m. in. liquidy do e-papierosów, buty sportowe oraz artykuły spożywcze, w tym duże ilości maku. Jak się okazało łącznie skradli niemalże 130 kg maku. Jak twierdzili zatrzymani, skradzionego maku używali jako środka psychoaktywnego. Sprawcy w wyniku przestępczej działalności spowodowali straty na łączną kwotę blisko 4 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego towaru, który to został ukryty w miejscu zamieszkania oraz samochodzie jednego ze sprawców.

Młodszy z mężczyzn był już w przeszłości karany za kradzież i kradzież z włamaniem. O ich dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP we Wrocławiu


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *