Spotkanie Prezydenta z Marszałkiem Sejmu

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotkał się z Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Szymonem Hołownią. W rozmowie wzięła też udział Minister Grażyna Ignaczak–Bandych, Szef KPRP.

– To było dobre spotkanie w życzliwej atmosferze. Prezydent podkreślił pełną gotowość do współpracy z nowo wybranym parlamentem w najważniejszych dla Polski sprawach – poinformowała po spotkaniu Minister Ignaczak–Bandych.
– Jednocześnie Prezydent wyraził ubolewanie z powodu braku przedstawiciela największego klubu parlamentarnego w Prezydium Sejmu, co jest sytuacją niezgodną ze standardami demokratycznymi. Prezydent przypomniał swoje słowa z Orędzia wygłoszonego podczas pierwszego posiedzenia Sejmu X kadencji, w którym zaapelował o pełną reprezentację wszystkich klubów w Prezydium izby niższej parlamentu – przekazała. 

Minister poinformowała, że Prezydent złożył na ręce Marszałka projekt strategicznej ustawy o działaniach organów władzy państwowej na wypadek zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa, która reformuje system dowodzenia polskiej armii. – Prezydent wyraził oczekiwanie sprawnego procedowania strategicznie ważnej dla bezpieczeństwa państwa ustawy i zaprosił wszystkie kluby do prac nad jej finalnym kształtem – zaznaczyła.

Jak przekazała Minister, Prezydent zapewnił, że wszystkie konstytucyjne terminy związane z powołaniem rządu są i będą dotrzymane.

Marszałkowi towarzyszył Jacek Cichocki, który będzie nowym Szefem Kancelarii Sejmu.

źródło: Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *