Rekordowa próba przemytu papierosów [FILM]

Funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej oraz z Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili rekordową próbę przemytu. Zabezpieczono 875 tys. paczek nielegalnych papierosów o szacunkowej wartości ponad 12,3 miliona złotych!


Papierosy ukryte były w tirze, którym kierował 51 – letni obywatel Białorusi. Mężczyzna  zgłosił się do odprawy granicznej na przejściu granicznym w Bobrownikach. Funkcjonariuszom SG i KAS przedstawił dokumenty, z których wynikało, że przewozi z Białorusi do Polski pellet do palenia. Funkcjonariusze obu służb poddali pojazd szczegółowej kontroli. W naczepie samochodu, w kartonach i w workach z pelletem, ujawnili ogromne ilości nielegalnych papierosy.


Rozładunek oraz dokładne przeliczenie papierosów trwało kilkanaście godzin. Łącznie funkcjonariusze SG i KAS ujawnili w naczepie ponad 875 tys. paczek papierosów z białoruskimi znakami akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił do sprzedaży, Skarb Państwa straciłby ponad 20 milionów złotych.

Wobec białoruskiego kierowcy ciężarówki wszczęte zostało śledztwo, które nadzorowane jest przez Prokuraturę Rejonową w Białymstoku. Mężczyzna decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za tak duży przemyt grozi mu kara pobawienia wolności nawet do 10 lat.

fot. i video Podlaski OSGOne thought on “Rekordowa próba przemytu papierosów [FILM]

  • 5 maja, 2020 at 6:06 am
    Permalink

    Kierowca aresztowany,ale czy on wiedział co wiózł?jak widac było to ładnie zapakowane,kierowca na załadunku nie otwiera kazdego kartonu i nie sprawdza co w nim jest.a czesto tez kierowca nawet nie moze wejsc na halę w trakcie załadunku.jesli nie jest winny kto wypłaci mu odszkodowanie.?

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *