Przewóz zwierząt bez prawa jazdy i karty kierowcy

Kierowca ciężarówki przewożącej świnie nie miał od półtora roku ważnego prawa jazdy i nie rejestrował aktywności na karcie. Inspektorzy podlaskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili też niedozwoloną przeróbkę przestrzeni ładunkowej pojazdu, która mogło powodować zranienie zwierząt.
Samochód przewożący świnie zatrzymano do kontroli w piątek (11 września) w rejonie dawnego przejścia granicznego w Budzisku, podczas działań Inspekcji Transportu Drogowego i przedstawicieli stowarzyszenia ochrony zwierząt.

Ujawniono, że kierowca ciężarówki nie posiada od półtora roku ważnego prawa jazdy. Dodatkowo kierował pojazdem bez karty zalogowanej w tachografie oraz skrócił odpoczynek dzienny. Kontrolerzy stwierdzili też niedozwoloną przeróbkę przestrzeni ładunkowej, która mogła spowodować zranienie zwierząt.Transport świń dokończył inny kierowca, posiadający wymagane uprawnienia. Kierującego, który dopuścił się naruszeń, ukarano mandatami na kwotę 2 tysięcy 650 zł. Wobec przewoźnika oraz osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia kar w łącznej wysokości 4 tys. 500 zł.

/gitd.gov.pl/Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *