Prawem jazdy cieszył się zaledwie jeden dzień

Policjanci działający w ramach grupy „Speed” zatrzymali 18-letniego grudziądzanina, który na ulicy Warszawskiej mknął audi 114 km/h, a zatem o 64 km/h za szybko. W czasie kontroli okazało się, że młody kierowca odebrał prawo jazdy zaledwie dzień wcześniej. Oczywiście stracił uprawnienia na trzy miesiące, a za wykroczenie został ukarany mandatem.
We wtorek  (2.02.21) grudziądzcy policjanci działający w ramach grupy „Speed” na ul. Warszawskiej mierzyli prędkość poruszających się tam pojazdów. O godzinie 17:00 zatrzymali do kontroli drogowej 18-letniego mieszkańca Grudziądza, który kierując audi A8 przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. W czasie kontroli okazało się, że młody kierowca odebrał swoje pierwsze prawo jazdy zaledwie dzień wcześniej. Na sprawcę wykroczenia mundurowi nałożyli mandat, a także zatrzymali mu uprawnienia do kierowania na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci przypominają!

Dwuletni okres próbny dotyczy wszystkich nowych kierowców, którzy po raz pierwszy uzyskali prawo jazdy kategorii B. Posiadanie innych kategorii prawa jazdy nie zwalnia kierowcy z obowiązku odbycia okresu próbnego. W przypadku popełnienia w okresie próbnym trzech wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji lub jednego przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, starosta cofnie wydane uprawnienia do kierowania pojazdami.
Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. Nadmierna prędkość to jedna z trzech głównych przyczyn wypadków drogowych obok nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu i nieprawidłowego wyprzedzania. 

Autor: podkom. Robert Szablewski/kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *