POŻEGNANIE ASP. MARKA MIECZKOWSKIEGO. Cześć Jego pamięci!

W czwartek 19 lipca br. przy dźwiękach Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w asyście Kompanii Honorowej KWP w Bydgoszczy odprowadziliśmy na wieczną służbę asp. Marka Mieczkowskiego – policjanta z Chełmna, który zginął w wypadku, jadąc na motocyklu w czasie patrolu. Cześć Jego pamięci!W Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Ojca Pio w Grudziądzu odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez Księdza Prałata Stanisława Kotowskiego, Kapelana kujawsko-pomorskich policjantów.


W uroczystości uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach, Komendantm Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała oraz Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Józef Ramlau, a przede wszystkim Rodzina zmarłego asp. Marka Mieczkowskiego. W uroczystościach uczestniczyli także policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie, gdzie pracował funkcjonariusz, jak również policjanci z innych jednostek.


Podczas uroczystości pogrzebowych odczytano list Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Joachima Brudzińskiego, wyrażający kondolencje i żal z powodu śmierci policjanta.

Asp. Marek Mieczkowski został pośmiertnie awansowany na stopień Aspiranta Policji, a Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przyznał Mu Złotą Odznakę „Zasłużony Policjant”.

Asp. Marek Mieczkowski był wzorowym policjantem, a zarazem wspaniałym kolegą. Z ogromnym smutkiem żegnamy Ciebie Marku.

Cześć Jego pamięci!
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *