Polski Związek Bokserski żegna Grzegorza Skrzecza

Polski Związek Bokserski żegna Grzegorza Skrzecza. Żył 65 lat
Z ogromnym smutkiem Zarząd Polskiego Związku Bokserskiego przyjął informację o śmierci Grzegorza Skrzecza, wspaniałego pięściarza, brązowego medalisty Mistrzostw Świata z 1982 roku i Mistrzostw Europy z 1983 roku. Żył 65 lat.
Wcześniej, tj. w 1980 roku Grzegorz Skrzecz – wówczas bokser 23-letni – uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie, gdzie dotarł do ćwierćfinału kategorii ciężkiej. Jego brat bliźniak Paweł Skrzecz zdobył wtedy srebrny medal w wadze półciężkiej.
Grzegorz Skrzecz był 5-krotnym Mistrzem Polski (1979-1982, 1984), a 2 razy wygrał Turniej im. Feliksa Stamma (1979, 1981).
Stoczył 236 walk, z których wygrał 204, zremisował 1, przegrał 31. 3-krotnie był Drużynowym Mistrzem Polski z Gwardią Warszawa.
Po zakończeniu kariery sportowej był trenerem, m.in. w Olympic Fight Club i Legionowskiej Szkole Boksu, ale też występował na srebrnym ekranie.
Dzięki swojej ogromnej wiedzy oraz szczeremu zaangażowaniu w pracę trenerską pomagał młodym pięściarzom zdobywać mistrzowskie tytuły. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako wspaniały człowiek i wybitny sportowiec!
Składamy głębokie wyrazy współczucia całej rodzinie.
Polski Związek Bokserski
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *