Policyjny pościg za 31- latkiem! Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości

Zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków, kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości a także niezatrzymanie się do kontroli drogowej, usłyszał mieszkaniec powiatu wielickiego. Mężczyzna został zatrzymany przez wielickich policjantów ruchu drogowego. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
Kilka dni temu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce patrolując miejscowość Węgrzce Wielkie, zwrócili uwagę na mężczyznę poruszającego się skuterem. Gdy próbowali zatrzymać go do kontroli drogowej, kierujący zawrócił i zaczął uciekać. Policjanci podjęli  za nim pościg, goniąc motocyklistę bocznymi uliczkami oraz drogami polnymi. Pomimo wydawanych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący jednośladem nie reagował, wręcz przeciwnie, zaczął uciekać w kierunku pól uprawnych sądząc że samochodem nie zdołają go tam dogonić.


  W pewnym momencie mężczyzna porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po kilku minutach 31-letni mieszkaniec powiatu wielickiego został zatrzymany po pieszym pościgu. Od kierującego była wyczuwalna silna woń alkoholu. Mężczyzna „wydmuchał” prawie promil alkoholu. Jak się okazało, nie był to jednak jedyny powód jego ucieczki. W trakcie kontroli osobistej, którą przeprowadzili mundurowi okazało się, że 31-latek posiadał przy sobie zawiniątka z substancją koloru białego. Wykonane badania potwierdziły, że była to amfetamina o łącznej masie prawie 100 gramów. Dodatkowo, pojazd którym poruszał 31 latek, nie posiadał ważnego przeglądu technicznego pojazdu. Mężczyźnie postawiono zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, nie zatrzymania się do kontroli drogowej, a także posiadania znacznej ilości środków psychotropowych. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *