Policyjny pościg, strzały i zatrzymanie poszukiwanego ENA

Skuteczna realizacja policjantów stołecznego wydziału do walki z przestępczością samochodową doprowadziła do zatrzymania poszukiwanego przez prokuraturę w Dreźnie członka grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami z włamaniem pojazdów na terenie Saksonii.


Za mężczyzną został wydany Europejski Nakaz Dochodzeniowy oraz Europejski Nakaz Aresztowania.

Dynamiczna akcja funkcjonariuszy wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji doprowadziła do zatrzymania mężczyzny poszukiwanego Europejskim Nakazem Dochodzeniowym i Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym przez prokuraturę w Dreźnie za udział w grupie przestępczej zajmującej się kradzieżami samochodów na terenie Saksonii.


 

W trakcie działań policjanci ustalili, że mężczyzna przemieszcza się na trasie Wiskitki – Warszawa i kieruje się w stronę ulicy Arkuszowej. W tym czasie policjanci podjęli obserwację ulicy. W pewnym momencie zauważyli toyotę avensis, za kierownicą której siedział poszukiwany mężczyzna. Wtedy załogi przystąpiły do próby zatrzymania samochodu. Niestety kierowca nie zareagował na sygnały świetlne i dźwiękowe, gwałtownie przyspieszył i pasem zieleni rozpoczął ucieczkę.

Policjanci kontynuowali pościg za podejrzanym, jednakże ze względu na duże natężenie ruchu i obawę o bezpieczeństwo osób postronnych podjęli decyzję, aby uniemożliwić dalszą jazdę uciekającemu mężczyźnie. Jeden z policjantów oddał dwa strzały ostrzegawcze, a następnie pięć strzałów w przednie opony pojazdu. Na skutek tych działań kierujący zatrzymał pojazd. Wtedy policjanci przystąpili do zatrzymania kierującego oraz podróżującego z nim pasażera.

Mężczyźni zostali przewiezieni do Komendy Stołecznej Policji.

Tekst: Edyta Adamus
Zobacz również …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *