POLICJANCI CBŚP UNIEMOŻLIWILI DALSZĄ JAZDĘ NIETRZEŹWEMU KIERUJĄCEMU

 
Prawie 2 promile alkoholu pokazał wynik badania u kierującego pojazdem, który został ujęty przez policjantów CBŚP.


Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i przekazali policjantom KPP w Lubinie. Teraz będzie on musiał liczyć się z odpowiedzialnością karną związaną z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości.
 
Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji jadąc w stronę Lubina zauważyli niebezpiecznie poruszający się samochód osobowy. Pojazd poruszał się z nadmierną prędkością i nie mógł utrzymać się na wyznaczonym pasie drogi, a ponadto nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu.


Taki sposób jazdy mógł stwarzać zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci CBŚP nabrali podejrzeń, co do stanu trzeźwości kierującego i postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej.
 
Na terenie powiatu lubińskiego podjęli interwencję i zatrzymali pojazd. Przeczucie ich nie zawiodło, bo gdy podeszli do samochodu, to już przez uchyloną szybę wyczuli woń alkoholu w wydychanym powietrzu od kierującego pojazdem, a na podłodze zauważyli leżące puszki z piwem.


Policjanci CBŚP uniemożliwili mu dalszą jazdę i powiadomili najbliższą jednostkę Policji. Okazało się, że kierowca pojazdu, 49-letni mężczyzna był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu dało wynik 0,98 mg/l, co stanowi równowartość blisko 2 promili alkoholu we krwi.
 
Na miejsce przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubinie, którzy przejęli nietrzeźwego mężczyznę. Teraz będzie on musiał się liczyć z odpowiedzialnością karną związaną z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
 
Zespół Prasowy CBŚPDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *