Pojechał naprawiać koło w samochodzie. W organizmie miał blisko 4 promile alkoholu!

Legniccy policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca gminy Prochowice, który znajdując się w stanie nietrzeźwości, pojechał samochodem na wymianę koła. Mężczyzna prowadząc swój pojazd, miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu! Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.
W minionym tygodniu policjanci legnickiej drogówki udali się na drogę krajową nr 36 prowadzącą w kierunku Lubina, gdzie według zgłoszenia w rowie miał znajdować się pojazd, za kierownicą którego siedział nietrzeźwy mężczyzna.

Funkcjonariusze na miejscu zauważyli samochód marki Seat Ibiza, jednak wewnątrz nikogo nie było, a auto było zamknięte. Z uwagi na podejrzenie, że pojazdem mogła kierować osoba nietrzeźwa, mundurowi udali się pod adres zamieszkania właściciela seata, aby ustalić, kto prowadził pozostawiony w rowie samochód.

W momencie kiedy mundurowi podjechali pod dom osoby widniejącej w ewidencji pojazdów jako właściciel porzuconego auta, mężczyzna, jak się okazało kierowca seata, akurat wchodził do środka. Policjanci przeprowadzili badanie 47-latka na zawartość alkoholu w jego organizmie. Wynik to prawie 4 promile tej substancji! Mieszkaniec gminy Prochowice został zatrzymany i umieszczony w policyjnej celi.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara 2 lat więzienia, utrata prawa jazdy, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

mł. asp. Przemysław Ratajczyk

Źródło: KMP w Legnicy/dolnoslaska.policja.gov.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *