Pędził z prędkością 120 km/h przy ograniczeniu do 40, a do tego bez uprawnień – zatrzymany przez policjantów

Policjanci jeleniogórskiej drogówki w patrolu motocyklowym zatrzymali kierowcę, który w Dziwiszowie pędził autem z prędkością 120 km/h przy ograniczeniu w tym miejscu do 40. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Pirat za popełnione wykroczenia odpowie teraz przed sądem.
Patrol motocyklowy Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymał 34-letniego mieszkańca tego powiatu, który jechał z nadmierną prędkością w terenie zabudowanym, bez uprawnień, a tym samym stworzył zagrożenie w ruchu drogowym.


Policjanci pełniąc służbę w Dziwiszowie około godziny 12.00 zauważyli samochód jadący w kierunku Jeleniej Góry z dużą prędkością. Miernik wskazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 40 km/h, miał 120 km/h. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego. Przekroczył prędkość o 80 km. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Teraz „pirat drogowy” za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i zdjęcie „nogi z gazu”.

st. asp. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *