Paliwo kradli do specjalnego zbiornika w bagażniku. Szybko zatrzymani po skutecznym pościgu [ZDJĘCIA, FILM]

24-letni mężczyzna i jego o 4 lata młodsza koleżanka wpadli w ręce policjantów z Drezdenka. Oboje uciekając samochodem przed policyjną kontrolą stworzyli ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Para łączona jest z kradzieżami paliwa, do których doszło kilkanaście godzin wcześniej na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego. Skuteczna praca mundurowych pozwoliła na ich szybkie zatrzymanie, dzięki któremu niebawem usłyszą zarzuty.
W ostatnich dniach doszło do kradzieży paliwa na dwóch stacjach paliw w powiecie strzelecko-drezdeneckim. Kamery zarejestrowały, jak do dystrybutorów podjeżdżał volkswagen passat z kierownicą po prawej stronie. Okazało się, że osoby odpowiedzialne za kradzieże oprócz tego, że miały kilka kompletów kradzionych tablic rejestracyjnych, to zamontowały w pojeździe dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności około 100 litrów, aby dokonywać kradzieży paliwa na większą skalę. W zatrzymanie sprawcy, bądź sprawców zaangażowani byli policjanci z wszystkich pionów strzeleckiej komendy. W czwartek (15 listopada) około godz. 15 policjanci, którzy patrolowali ulice Drezdenka zauważyli pojazd odpowiadający wyglądowi poszukiwanego volkswagena passata.

Policjanci chcieli zatrzymać auto, jednak pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowca volkswagena nie zatrzymał się i zaczął uciekać. Pościg za kierowcą volkswagena zakończył się około 8 kilometrów dalej. Nieodpowiedzialny kierowca uciekając przed mundurowymi powodował ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. W miejscowości Rąpin, gdzie były utrudnienia drogowe spowodowane remontem nawierzchni, doszło do zdarzenia passata z jadącą cysterną oraz policyjnym radiowozem. Na szczęście w tym zdarzeniu nikomu nic się nie stało. Policjanci zatrzymali dwie osoby, mężczyznę kierującego autem i kobietę, która siedziała na fotelu pasażera. Zatrzymany 24-latek i jego o 4 lata młodsza koleżanka byli trzeźwi, jednak mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania. Oboje zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Będą odpowiadać za kradzież paliwa oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej, za co grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Opracował: mł. asp. Tomasz Bartos
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Kraj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *