O dwóch takich, co ukradli płot

Dwaj nastolatkowie odpowiedzą za kradzież elementów ogrodzenia z niezamieszkałej posesji na terenie Skarżyska-Kamiennej. 19-latek i 14-latek zdemontowali niemal w całości płot, po czym sprzedali jego części w punkcie skupu złomu. Swoim zachowaniem spowodowali straty w wysokości 4000 złotych. Wkrótce obaj tłumaczyć się będą przed sądem.
W poniedziałek do skarżyskich policjantów dotarło zawiadomienie mieszkańca województwa śląskiego. Mężczyzna poinformował, że z posesji na terenie Skarżyska, której jest współwłaścicielem, nieznani sprawcy dokonali kradzieży ogrodzenia składającego się z metalowych przęseł. Do przestępstwa miało dojść na przestrzeni 2 tygodni, a wartość strat wyniosła 4000 złotych. Wczoraj kryminalni zatrzymali 19-latka notowanego w przeszłości m. in. za kradzież. Ustalili, że wspólnie z 14-latkiem dokonał on opisanego przestępstwa. Dziś zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał.

Grozić mu może nawet 5–letni pobyt za ogrodzeniem, którego nie da się zdemontować. Młodszego ze sprawców rozliczy sąd rodzinny.

Opr. JG

Źródło: KPP Skarżysko – KamiennaDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *