Uciekał kradzionym samochodem

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Tuplic oraz Policja z Żar zatrzymali 23-latka, który nie zatrzymał się do kontroli w rejonie byłego przejścia granicznego Forst-Olszyna. Mężczyzna nie stosował się do sygnałów świetlnych i dźwiękowych, a ucieczkę zakończył uderzając kradzionym mercedesem w budynek.


Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Tuplicach w rejonie byłego przejścia granicznego Olszyna -Forst wytypowali do kontroli samochód marki Mercedes Sprinter na niemieckich numerach rejestracyjnych. Funkcjoanriusze SG włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, aby go zatrzymać. Kierujący zignorował je i oddalił się z dużą prędkością w kierunku miejscowości Trzebiel.  Informacja o pojeździe, który nie zatrzymał się do kontroli przekazali  policjantom z żarskiej komendy, którzy włączyli się do pościgu. Uciekając kierowca nie opanował pojazdu i uderzył w budynek gospodarczy w miejscowości Drożków. Natychmiast został zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.


  Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. Jak ustalili funkcjoanriusze Mercedes Sprinter został skradziony na terenie Niemiec.  Pojazd został zabezpieczony i niebawem zostanie zwrócony właścicielowi.

Wartość zatrzymanego pojazdu to 100 tys. złDodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *