Nowy samochód dla Placówki Straży Granicznej w Tuplicach

Placówka Straży Granicznej w Tuplicach wzbogaciła się o nowy samochód patrolowo – pościgowy. Zakup pojazdu marki Ford Focus został wsparty przez Miasto oraz Gminę Żary. Pojazd o wartości 80.000 zł odebrała w imieniu Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału SG płk SG Edyta Lewandowska-Ślipko.


Zakup nowego samochodu dla Placówki Straży Granicznej w Tuplicach wsparły Miasto oraz Gmina Żary. Do zakupu samochodu marki Ford Focus wartego 80 tysięcy złotych, władze dołożyły Straży Granicznej łącznie 40 tysięcy złotych. Dofinansowanie nastąpiło w ramach Funduszu Wsparcia Straży Granicznej ze wskazaniem na cel zakupu. Oznakowane auto będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Tuplicach do wykonywania zadań patrolowych i pościgowych. Dodatkowy pojazd pozwoli funkcjonariuszom na zwiększenie ilości wystawianych patroli, a co za tym idzie, na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców.
Oficjalne przekazanie samochodu nastąpiło w Placówce Straży Granicznej w Tuplicach. Komendant Placówki SG w Tuplicach ppłk SG Lesław Siwka kluczyki do nowego samochodu otrzymał z rąk Burmistrza Miasta Żary Danuty Madej oraz Wójta Gminy Żary Leszka Mrożka.

W swoich wystąpieniach zarówno burmistrz Danuta Madej jak i wójt Leszek Mrożek podkreślili znaczącą rolę funkcjonariuszy Straży Granicznej w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców i wyrazili słowa uznania dla działań i wyników osiąganych przez strażników granicznych. Pani płk SG Edyta Lewandowska-Ślipko Główny Ksiegowy NoOSG wręczając pamiątkowe grawerowany w imieniu Komendanta NoOSG oraz wszystkich funkcjonariuszy podziękowała za okazane wsparcie oraz podkreśliła, że nowy samochód pozwoli na skuteczniejsze wykonywanie działań przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Tuplicach.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *